.

.

نون و قلم نبی است و مایسطرون حسین
طاق فلک علی است به عالم ستون حسین
خلقت تمام حضرت زهراست خون حسین
هستی تمام ظاهر و مافی البطون حسین
با یک قیامت است هم الغالبون حسین
در این قیام نقطه پرگار زینب است

قــلـــمـــکـــده

وبلاگ-کد لوگو و بنر

۲ مطلب در تیر ۱۳۹۳ ثبت شده است


در این وانفسای انسانیت که خون کودکان مظلوم از پنجه های قصابان گرگ صفت صهیونی می چکد و سازمان های حقوق بشر به خفقان معمول خود فرو رفته اند، در این شب های عزیز با دعای خود مردم مظلوم فلسطین را یاری کنیم.
اللهم اشغل الظالمین بالظالمین
اللهم عجل لولیک الفرج
۴ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۱ تیر ۹۳ ، ۱۵:۰۴
علی اصغر جاویدپرور


موضوع حجاب اجباری یکی از چالش هایی است که گه گاه به عنوان تیتر داغ مطبوعات علی الخصوص نشریات دانشجویی مورد توجه قرار می گیرد. در این زمینه مقدمتا باید به این نکته اشاره نمود که در هر اجتماعی، اکثریت افراد آن جامعه حق دارند برای مجموعه ی خود قانون وضع نمایند، چه این اجتماع یک کشور باشد، چه یک قوم و چه حتی یک آپارتمان. برای مثال خانواده های ساکن در یک مجتمع مسکونی می توانند در مجمعی متشکل از تمام خانواده ها، قوانینی وضع نمایند و عقلا، عرفا و شرعا همه ی اعضای آن مجتمع موظف به پیروی از آن قوانین هستند هرچند با آن موافق نباشند. این قوانین البته با مختار بودن انسان ها در زندگی فردی در تضاد نیست ولی وقتی اجتماعی از انسان ها شکل می گیرد، همه ی افراد مجبور به پیروی از قوانینی هستند که اکثریت آن اجتماع بر آن تاکید دارند. برای مثال می بینم که وقتی حضرت امام در نوفل لوشاتو سکونت داشتند و پس از اینکه متوجه می شوند که ذبح گوسفند در خانه بر خلاف قوانین فرانسه است، از گوشت گوسفند ذبح شده استفاده نمی کنند.

در ایران نیز نمایندگان اکثریت مردم در مجلس شورای اسلامی، قانونی مبنی بر لزوم محجبه بودن بانوان در مجامع عمومی وضع نموده اند و همه موظف به اطاعت و پیروی از قانون اند. ممکن است برخی بر اینکه نمایندگان مجلس نماینده ی اکثریت مردم نیستند ان قلت وارد کنند که در این صورت موضوع بحث متفاوت شده ربطی به قانون حجاب نخواهد داشت ولی در این مورد نیز همین بس که این قانون چه در دوران حضور اصلاح طلبان در مجلس و چه در دوران اصولگرایان به عنوان یکی از قوانین موضوعه ی کشور مورد تایید نمایندگان قرار گرفته است.

۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۴ تیر ۹۳ ، ۲۲:۴۲
علی اصغر جاویدپرور