.

.

نون و قلم نبی است و مایسطرون حسین
طاق فلک علی است به عالم ستون حسین
خلقت تمام حضرت زهراست خون حسین
هستی تمام ظاهر و مافی البطون حسین
با یک قیامت است هم الغالبون حسین
در این قیام نقطه پرگار زینب است

قــلـــمـــکـــده

وبلاگ-کد لوگو و بنر

۵ مطلب در فروردين ۱۳۹۳ ثبت شده است

با توجه به مسئولیت اقشار مردم در قبال شناخت و پیشبرد اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب، مجموعه ای با نام "ما و اقتصاد مقاومتی" آماده شده که می توانید از اینجا دانلود کنید.

۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۳ ، ۱۹:۱۶
علی اصغر جاویدپرور


 چندین سال بود که در چنین ایامی دانشمندان هسته ای خود را آماده می کردند که با ارائه ی  اخباری از جدیدترین دستاوردهای هسته ای، در روز 20 فروردین، سالروز ملی فناوری صلح آمیز هسته ای، روح شادی و امید را در کالبد جامعه پمپاژ کنند. انگار عادت کرده بودیم در چنین روزهایی با پخش تیزر "خبرهای خوب در راه است" منتظر رونمایی از جدیدترین دستاوردهای دانشمندان هسته ای باشیم و بعد از آن از اینکه دشمنان را در منتها درجه ی تحقیرشان می دیدیم، کیف سالمان کوک می شد.

غنی سازی 3.5 درصد، 5 درصد  و 20  درصدی، تکمیل چرخه ی غنی سازی، ساخت سانتریفیوژهای نسل جدید، تولید انواع رادیو داروها و... از جمله ی این اخبار امیدبخش بود که غرور و افتخار را در وجود هر ایرانی زنده می کرد.

اما امسال باید کدامیک از دستاوردهای دولت را جشن بگیریم؟  پلمب نیروگاه ها، اخراج دانشمندان، توهین ها و تحقیرهای پیاپی دول اروپایی و آمریکایی. برای کدامین دستاورد دولتمان سرافرازانه سینه سپر کنیم؟ تا کی تحقیر دولت های بربرِ غربِ وحشی را بشنویم و چیزی جز اظهارات صد من یک غاز مسئولان سیاست خارجیمان که البته با لبخند و چشمک به طرف غربی تحویل می شود نبینیم؟  

تا کجا کوتاه بیاییم و سیلی بخوریم و باز هم جلوی ارباب برخی کمر تا کنیم و دست و پا ببوسیم. تا کی استقلال کشورمان زیر چکمه های آهنین دشمنانمان لگد کوب و خاک مال شود و ما (از ترس نان) چشمانمان را ببندیم و گلویمان را بفشاریم؟ کی تمام می شود این همه تحقیر؟

منتشر شده در جهان نیوز

۴ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۶ فروردين ۹۳ ، ۱۲:۳۰
علی اصغر جاویدپرور

من اگر بدانم هر روز یک ساعت باید حرف بزنم و نتیجه اش این باشد که مردم کتابخوان بشوند، حاضرم روزی یک ساعت و نیم حرف بزنم! "امام خامنه ای"

یکی از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری که سال هاست توسط ایشان مطرح می شود و متاسفانه کمتر مورد اعتنای حتی انقلابیون قرار گرفته است، تاکید ایشان بر ترویج فرهنگ کتاب خوانی است. یکی از روش های گسترش فرهنگ کتاب خوانی، برگزاری مسابقات و ایجاد محیطی مناسب جهت بحث و تبادل نظر پیرامون کتب مختلف است. خوش بختانه وبسایت کتاب خوانان حرفه ای چنین فضایی را برای مخاطبان خود ایجاد نموده است. در این شبکه همچنین گروهی با نام "جادی ها" با عنوان کتاب خوانان حرفه ای جامعه اسلامی دانشجویان ایجاد شده است که می تواند علاوه بر ترویج فرهنگ کتاب خوانی، باعث ایجاد همدلی و همراهی بیشتر اعضا در این شبکه ی فرهنگی شود

برای پیوستن به این گروه لازم است ابتدا در این سایت ثبت نام نمایید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید.

 


۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۱۵ فروردين ۹۳ ، ۲۲:۵۰
علی اصغر جاویدپرور

فرض کنیم که بتوان موضوع حمله به خانه ی آل الله را مخدوش کرد و بحث آتش زدن در و آن فجایع بعدی را سوء تفاهمی جزیی و اختلافی میان راویان حوادث دانست. بر فرض محال بتوان از در خون غلطیدن نوگل فاطمه و مسمار و دیوار و... چشم پوشید و آن را ساخته ی ذهن برخی شیعیان در طول تاریخ برشمرد. با این همه اما پنهان ماندن مزار فاطمه را چه باید کرد؟ مگر نه این است که وقتی مسلمانی از دار دنیا برود اگر شب باشد او را روز فردا به خاک می سپارند پس چگونه باید توجیه کرد که فاطمه روز هنگام دعوت حق را لبیک گفت و شب هنگام به چهره به خاک نهاد.

مگر کم شخصیتی است تک دختر پیامبر خاتم و یگانه یادگار رسول الله؟ پس کجایند بزرگان قوم و غاصبان خلافت در تشییع پیکر پاک ام ابیها؟

"روزهای فاطمه (س)" کتابی است کم نظیر که با قلم شیرین حجت الاسلام حائری به رشته ی تحریر در آمده است و آنچه در بالا خواندید نقل به مضمون قسمتی از این کتاب نفیس است.

این کتاب را می توانید از اینجا دانلود کنید.

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ فروردين ۹۳ ، ۱۳:۲۲
علی اصغر جاویدپرور


جهان در حال تغییر و تغیر است و با نو شدن هر سال چه بهتر که زندگی ها هم نو شوند و به بهترین حال ها متحول شوند. برای ایجاد تغییر در زندگی باید عزم داشت، تصمیم گرفت و قدرتمندانه عمل کرد. این عزم وقتی با عهد همراه شود می تواند پشتوانه ی محکمی برای ایجاد تغییرات مطلوب در سبک زندگی ایجاد کند. پس بیایید با خدای خود عهد کنیم و تغییراتی را در زندگی خود به انجام رسانیم که سرعتمان را در رسیدن به مقصد مقصود بیش از پیش کند.

1-    1- یکی از این تغییرات رنگ خدایی زدن به زندگی است. صبغه الله و من احسن من الله صبغه و نحن له عبدون:رنگ خدایی، هیچ رنگی زیباتر از رنگ خدا نیست و ما فقط بر او عبادت کننده ایم(بقره-138)

بیایید امسال با خدای خود عهد ببندیم که در این سال 1393 ما تا آنجا که بتوانیم بر اساس آنچه تو از ما خواسته ای زندگی کنیم و صبغه ی الهی بر زندگی خود زنیم و در عوض تو نیز آنچه به خوبان و صالحان و صاحب نعمتانت می دهی به ما عطا فرما و این سال را بهترین سال زندگی ما قرار ده.

آدم ها از سر کنجکاوی هم که شده سعی می کنند شرایط مختلف را تجربه کنند آنچه در طول زندگی نچشیده اند، برای یک بار هم که شده بچشند. بیایید امسال برای آزمایش هم که شده یک بار تصمیم بگیریم خدا را بیشتر در زندگی خود در نظر بگیریم و پایان سال ببینیم چه نتیجه ای از این عمل عایدمان شده است.

هر کسی نقص هایی در ارتباط خود با خدا دارد. با بر شمردن این نواقص و عیوب و تا حد توان رفع آنها می شود رنگی خدایی تر به زندگی زد و نتیجه ی آن را در پایان دید.

2-    2- بسیار خوانده و شنیده ایم که یکی از عبادات عرفا و عالمان بزرگ، که هیچگاه ترک نمی شده و مثل اعمال واجب هر روز به انجام می رسیده است، تفکر و اندیشه بوده است. برخی از علما ساعت ها بر سر سجاده می نشستند و در احوال خود و خدایشان می اندیشیدند که یه ساعت تفکر از هفتاد سال عبادت برتر و بالاتر است.  

بسیاری از مشکلات و نواقصی که در زندگی با آنها مواجهیم به دلیل عدم تفکر و اندیشه پیرامون عاقبت امورمان است. بیایید گه گاهی برای پاسخ به این چند پرسش به فکر فرو رویم: با توجه به اینکه عمرمان هر لحظه در حال خسران و آب شدن است، چگونه باید از این سرمایه حداکثر بهره را برد و کدام یک از اعمالمان این سرمایه را به هدر می دهد؟ شاه راه شیطان برای تسلط بر وجودمان کجاست و چه چیزهایی دارد بیشترین ضربه را به رابطه ی ما با خدایمان می زند و چگونه می توان این مسیر را مسدود نمود؟ چگونه می توان زندگی را وقف خداوند کرد و نفسانیت ها و منیت ها را بدور ریخت؟ چگونه می توان نفس سر کش را لگام زد و...

3-    3- بسیاری دعای ندبه و دعای عهدشان در طول هفته ترک نمی شود اما جای امام زمان (عج) در زندگیشان خالی نیست. انگار زندگی مان بدون امام هم می چرخد و نیازی به ایشان نیست. شاید حتی ته دل برخی از ما این باشد که با ظهور ایشان ممکن است بسیاری از برنامه هایی که برای آینده ریخته ایم به هم بخورد و...

آنچه در این سال جدید از خداوند طلب می کنیم، اولا بوجود آمدن سوز فراق در وجودمان باشد و جای امام در زندگیمان خالی باشد و در درجه ی بعد ظهور ایشان نزدیک شود و به امید خداوند امسال آخرین سال فراق باشد.

4-    4- امام امت در سخنرانی اخیرشان در مشهد مقدس، برای جوانان انقلابی دغدغه مند در عرصه ی فرهنگ سنگ تمام گذاشتند و بار سنگینی را بر روی دوشمان قرار دادند. واقعیت این است که اگر دولت فخیمه در عرصه ی فرهنگ شر نرساند جای شکر دارد و علی الظاهر درمان دل پر خون رهبری در عرصه ی فرهنگ در دست جوانان انقلابی است. باید عزم را جزم کرد و تصمیمی جدی گرفت و از آنچه به عنوان تریبون یا امکانات دیگر در اختیار داریم در عرصه ی توسعه ی هرچه بیشتر فرهنگ اسلام ناب به کار اندازیم. به نظر هر کس موظف است پیرامون اینکه چه باری را می تواند در این زمینه از روی زمین بردارد اندیشه کند و در اسرع وقت دست بکار شود. پیشنهاد می کنم جمع هایی از جوانان دغدغه مند دور یکدیگر جمع شوند و پیرامون انجام وظیفه در این زمینه هم اندیشی نمایند.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ فروردين ۹۳ ، ۲۲:۱۱
علی اصغر جاویدپرور