.

.

نون و قلم نبی است و مایسطرون حسین
طاق فلک علی است به عالم ستون حسین
خلقت تمام حضرت زهراست خون حسین
هستی تمام ظاهر و مافی البطون حسین
با یک قیامت است هم الغالبون حسین
در این قیام نقطه پرگار زینب است

قــلـــمـــکـــده

وبلاگ-کد لوگو و بنر

۷ مطلب در آبان ۱۳۹۲ ثبت شده است

"انسان آزاد که در خانه و شهر خود زندگی میکرد، به اسارت می گرفتند. سیاهان امروز آمریکا از نسل آنها هستند. کتاب "ریشه‌ها" کتاب مغتنمی است برای نشان دادن این فجایع. این را چطور می تواند انسان فراموش کند؟ هنوز هم در آمریکا بین سیاه و سفید تبعیض است." امام امت در دیدار ده ها هزار فرمانده بسیج سراسر کشورکتاب ریشه‌ها را به حق باید اثر جاودانه‌ای در ادبیات معاصر آمریکا دانست که رنج‌های مردان و زنانی را به تصویر می‌کشد که بی‌هیچ گناهی و تنها به‌خاطر رنگ پوستشان سخت‌ترین عقوبت‌ها را متحمل شدند. این کتاب را از قسمت زیر دانلود نمایید
۳ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ آبان ۹۲ ، ۲۰:۱۹
علی اصغر جاویدپرور


ما در این صد روز در ایران تحول کرده ایم
کدخدا را دیده و با او تعامل کرده ایم
اقتصاد مملکت را زیر و رو آورده ایم
سهم آن احزاب را هم ما تقبل کرده ایم

عرصه ی فرهنگ را آسوده خاطر کرده ایم
سایت های اونجوری را رفع فیلتر کرده ایم
فیس بوک وزرا را اولویت داده ایم
بیلبورد کدخدا را زیر کاتر1 کرده ایم

پیشرفت علم را ما کله ملق کرده ایم
آن همه دندان سالم را لقالق کرده ایم
قبل از آنکه کدخدایان زمین لب تر کنند
پیش رفت هسته ای را خود معلق کرده ایم2

مردم این سرزمین را ما دو قسمت کرده ایم
آن دهم درصد نشان اکثریت کرده ایم
آنکه با ما نیست را افراطی الدین خوانده ایم
آنکه با ما هست را بی حد کرامت کرده ایم

طرح های دولت پیشین خود رد کرده ایم
آنچه در قوطی عطاران نباشد کرده ایم
قیمت خودرو اگرچه رو به بالا می رود
کاهش نرخ دلار و ارز را سد کرده ایم

ایده ی مهر آفرین را آش و لاشش کرده ایم
مسکن مهر وزین را بی صاحابش کرده ایم
سوخت های هسته ای نابود گشت و در عوض
قیمت گوجه فرنگی را مهارش کرده ایم

معنی فتنه گری را ما "سوالش" خوانده ایم
بازگشت فتنه گر را اعتدالش خوانده ایم
فتنه ی فتنه گران را ماست مالش کرده ایم
داس بران را ولیکن ما کلیدش خوانده ایم


1 Cuter
2
اشاره به توقف توسعه ی سانتریفیوژها بدون هیچ توافقی با طرف مقابل


۹ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۶ آبان ۹۲ ، ۱۰:۵۴
علی اصغر جاویدپرور
سخنرانی مقام معظم رهبری پیرامون نقش تاریخی عوام و خواص در واقعه ی کربلا یکی از عبرت انگیزترین و پندآموزترین گفتارهای عاشورایی است.
متن کامل این سخنرانی را می توانید در زیر دانلود نمایید.۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ آبان ۹۲ ، ۱۵:۵۱
علی اصغر جاویدپرور
اطرافش را نگریست. همه ی یاران و عزیزان رفته بودند. سرداری بی سپاه و دریایی از لشگر دیوان و ددان. حجت الله گفت بسم الله...

 
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آبان ۹۲ ، ۱۴:۴۷
علی اصغر جاویدپرور

اکتفا به حداقل ارتباط با نامحرم از ضروریات دین است که متاسفانه امروزه به بهانه های مختلف زیر پا نهاده می شود. ارتباط گسترده ی دانشجویان در کلاس های مختلط دانشگاه یکی از دغدغه های مراجع اعظام و دانشجویان انقلابی بوده است که شوربختانه با روی کار آمدن دولت جدید با تسامح به آن نگریسته می شود. تاسف بار تر آنجاست که تشکل های انقلابی دانشگاه ها نیز که خود منادی تفکیک جنسیتی و حداقل ارتباط با نامحرم هستند، خود بعضا به مراکزی جهت افزایش این گونه ارتباطات نا متعارف تبدیل می شوند.
بسیار دیده شده است که ارتباطات گسترده و خارج از حد معمول در برخی از دفاتر، باعث ایجاد بی بند و باری اعضا در ارتباط و احیانا انحراف مجموعه شده است. بدین منظور نیاز است که ساز و کاری توسط واحد تشکیلات های دفاتر و علی الخصوص شورای مرکزی و واحد تشکیلات اتحادیه تبیین شود که این گونه ارتباطات به حداقل ممکن برسد. البته باید توجه داشت که در این تفکیک نباید طوری عمل شود که حد تاثیر گذاری خواهران یا برادران کاهش یابد و نیمی از تشکل از فعالیت محروم شوند.
اولین قدم، انجام تفکیک در شورای مرکزی است. در ساز و کار فعلی اکثر دفاتر ( و البته ساز و کاری که اتحادیه با عنوان اساسنامه پیشنهادی به دفاتر ارائه کرده بود!) و همچنین در ساز و کار فعالیت خود اتحادیه، مسئولیت واحد ها بین خواهران و برادران تقسیم می شود و هرکدام مسئولیت یا قائم مقامی یک واحد را بر عهده می گیرند. اینگونه تقسیم مسئولیت مفاسدی را در پی دارد که ذیلا به چند مورد اشاره خواهیم نمود.  قبل از هر چیز باید این نکته را خاطر نشان کنیم که خواهران شرعا معذوریت هایی در برخی فعالیت ها دارند و در عوض برخی فعالیت های دیگر را بهتر از برادران به سرانجام می رسانند بنابراین ما هنگامی می توانیم حداکثر بهره برداری را از اعضای مجموعه داشته باشیم که بتوانیم بر اساس توانایی های اعضا، به هر کدام مسئولیتی محول کنیم. برای مثال دادن مسئولیت برگزاری یک جلسه تالاری به یکی از خواهران یا تحویل مسئولیت برگزاری یک نمایشگاه هنری به یکی از برادران، نابجا می نماید. 
یکی از مهمترین مشکلاتی که در تقسیم مسئولیت پیش گفته به وجود می آید، عدم توجه به همین اقتضائات است. وقتی مسئولیت واحدی به طور کلی به یکی از خواهران و یا یکی از برادران داده می شود اقتضائات و معذوریت های وی باعث می شود که بسیاری از فعالیت هایی که وظیفه ی یک مسئول واحد است به خوبی عملیاتی نشود و این در تجربه نیز ثابت شده است. دوم آنکه اینگونه تقسیم مسئولیت نیازمند ارتباط گسترده تر میان مسئولین واحدها است که با قاعده ی اکتفا به حداقل ارتباط سازگار نیست. فاجعه بار تر آنجایی است که مسئول و قائم مقام یک واحد از دو جنس مخالف باشند! همچنین جذب خواهران جدید به مجموعه در صورتی که مسئولیت واحد تشکیلات یکی از برادران باشد، نامتعارف و نا مانوس است. همچنین انجام کار آموزشی برای اعضا در این صورت نیز با مشکلاتی مواجه می شود.  بنابراین به نظر می رسد که مجموعه نیازمند یک جراحی ساختاری و تغییر برخی ساز و کار هاست.
 سازو کاری که پیشنهاد می شود بدین صورت است که می توان با دارا بودن دو مسئول در هر واحد، از نقش مکملی خواهران و برادران در انجام فعالیت های آن واحد حداکثر بهره را برد. در این سازوکار، در کنار شورای مرکزی، شورایی موسوم به شورای خواهران (زیر مجموعه شورای مرکزی) قرار می گیرد و به هر کدام از اعضای این شورا نیز مانند شورای مرکزی مسئولیت های مختلف (سیاسی، آموزشی، تشکیلات و فرهنگی) محول می گردد. این شورا توسط دو نفر از خواهران (که عضو شورای مرکزی هستند) با عنوان مسئول و قائم مقام خواهران مدیریت شده و فعالیت های آن توسط این دو نفر با شورای مرکزی هماهنگ می شود.
 در این ساز و کار اولا ارتباط بین خواهران و برادران به ارتباط میان مسئول و قائم مقام خواهران با اعضای شورای مرکزی تقلیل می یابد. ثانیا خواهران و برادران در هر واحد می توانند فعالیت مکملی یکدیگر را داشته باشند و وظایف واحد را با سرعت بیشتری پیش ببرند. عملیات جذب و آموزش در هر دو قسمت به صورت مجزا انجام می شود که این باعث جذب و رشد بهتر اعضای مجموعه خواهد شد. در فعالیت هایی که برای در حیطه ی اقتضائات یکی از مسئولین واحدهای شورای خواهران نیست، مسئول مربوطه در قسمت برادران وظیفه ی کمک و انجام آن فعالیت را داراست (و یکی از معضلات همیشگی خواهران که برای انجام فلان کار باید به کدامیک از برادران رو زد از بین می رود!) حیطه ی فعالیت خواهران افزایش می یابد و با ارائه ی مسئولیت هویت بخشی بهتری در آن قسمت ایجاد می گردد. فاجعه ی مسئول واحد برادر و قائم مقام خواهر یا بالعکس از بین می رود و ...
 بنابراین نیاز است که واحد تشکیلات اتحادیه و همچنین شوراهای مرکزی دفاتر ساز و کاری را جهت این تفکیک در مجموعه پی ریزی نمایند؛ هرچند مسلما اینگونه تغییرات بنیادین با مقاومت هایی همراه خواهد بود لیکن خصلت جوان انقلابی بودن در این زمینه می تواند کمک شایان توجهی به افراد دهد! 
--------------------------------------------------------------------
پ.ن.1- ممکن است این سازوکار در دفاتری که از بنیه ی تشکیلاتی ضعیفی برخوردار باشند و تعداد اعضای آنها به حدی نباشد که بتوانند این سازوکار را عملیاتی کنند ، انجام شدنی نباشد لیکن این وظیفه ی اعضای شورای مرکزی اتحادیه و دفاتر است که دفاتر را به این قوت و قدرت برسانند. 
پ.ن.2-  این سازوکار در برخی دفاتر (مانند صنعتی اصفهان) مدت هاست که پیاده می شود و نه تنها مشکلی را بوجود نیاورده است بلکه باعث قدرتمند تر شدن مجموعه نیز شده است. 
پ.ن.3- اتحادیه برای عملیاتی نمودن این سازوکار وظیفه ی اصلی را دارد و اولین قدم آن نیز لغو سازوکار اساسنامه ی پیشنهادی به دفاتر است.
  پ.ن.4- بوی اسپند عزاخانه ی تو می آید... التماس دعا

۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ آبان ۹۲ ، ۲۰:۳۱
علی اصغر جاویدپرور
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ آبان ۹۲ ، ۱۰:۲۹
علی اصغر جاویدپرور

اگر بخواهیم کتاب "بچه تهرون" را در یک کلام توصیف کنیم به نظر "لذت بخش" مناسب ترین عبارت باشد. شاید کمتر کتابی باشد که تا مدتها مطالب آن در ذهنتان باقی بماند و ساعت ها روی آنچه خوانده اید بیندیشید.

این کتاب با وجود حجم کمش بارها شما را می گریاند و می خنداند و این احساس متضاد حسی بی مانند را در وجودتان بر می انگیزد. این کتاب را یک ساعته بخوانید و از این یک ساعت لذت ببرید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ آبان ۹۲ ، ۲۳:۴۷
علی اصغر جاویدپرور