.

.

نون و قلم نبی است و مایسطرون حسین
طاق فلک علی است به عالم ستون حسین
خلقت تمام حضرت زهراست خون حسین
هستی تمام ظاهر و مافی البطون حسین
با یک قیامت است هم الغالبون حسین
در این قیام نقطه پرگار زینب است

قــلـــمـــکـــده

وبلاگ-کد لوگو و بنر

۳ مطلب در مهر ۱۳۹۲ ثبت شده است


بگذار یک بار دیگر بشماریم ببینیم چندمین امام هستید؟ بگذار ببینیم در این امواج خروشان "لحظه به لحظه با آخرین اخبار و اطلاعات روز" جایی هم برای تبریک ولادتتان پیدا می شود.

ای مولای من! فکر کنم تلوزیون و سایت ها امشب برای تبریک ولادتتان جایی نداشته باشند. شاید خبر تاپشان یا تحلیل عمیقشان از "مسائل روز دیپلماتیک و..."  کم اثر می شود. انگار امشب مسجدی های محل یادشان نبود ولادت شماست شاید هم کار واجبتری داشتند که اسمی هم از شما نبردند.

خودم شمردم، نام شما در رسانه های ضد دین بیشتر برده شده است. آنجا نام شما را دوره کرده اند و در بی غیرتی شیعیان با آن جوک می سازند و قهقهه سر می دهند. مثل آن موقع ها که دشمنانتان شما را به مجالس عیاشی شان می کشاندند و مسخره تان می کردند.

آقای من شیعیانتان زیاد وقت ندارند که به شما بپردازند. گرفتارند. البته شاید حق داشته باشند، زیاد شما را نمی شناسند.

به بر و بچه هایی که نام انقلابی بودن را یدک می کشند هم زیاد نمی شود خرده گرفت. آنها گرفتار "تحلیل شرایط استراتژیک و ارائه ی تئوری های عملی جهت دستیابی به اهداف بلند مدت اند". البته ناگفته نماند، آنها هم زیاد شما را نمی شناسند.

آقا جان منتظر نمانید، امسال کسی نیست که برای ولادتتان جشن بگیرد.

بی دینان هنوز توهین می کنند اما انگار توهین ها هم عادی شده است. انگار دیگر دردمان نمی آید. آخر ما اخیرا بلد شده ایم که خودمان را به آن راه بزنیم و نشنیده بگیریم و به کارهای مهم تر بپردازیم.

مولای من، مظلومیتتان مبارک.

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ مهر ۹۲ ، ۰۰:۳۹
علی اصغر جاویدپرور

برای دیدن تصویر با اندازه ی واقعی اینجا کلیک کنید.
برای دریافت فایل به صورت pdf اینجا کلیک کنید
۵ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۳ مهر ۹۲ ، ۱۳:۲۱
علی اصغر جاویدپرور

بزرگی می گفت آنچه که بیشترین آسیب را برای جوانان مذهبی ایجاد می کند پرواز قوه ی خیال به وادی گناه است. می گفت اگر عنان این اسب وحشی را بکف گیرید راه سلوکتان هموارتر و چنته ی عملتان سنگین تر خواهد شد چرا که همین خیالات گناه چه بسا اعمال حسنه را هم بیالاید و متعفن نماید.

امام دل ها در کتاب نفیس "چهل حدیث" در این باب فرموده اند:

بـدان کـه اول شرط از براى مجاهد در این مقام و مقامات دیگر، که مى توا(ند) منشاء غلبه بـر شـیـطـان و جـنـودش شـود، حـفـظ طـائر خـیـال اسـت . چـون کـه ایـن خیال مرغى است بس پرواز کن که در هر آنى به شاخى خود را مى آویزد، و این موجب بسى از بـدبـخـتـیـهـاسـت . و خـیـال یـکـى از دستاویزهاى شیطان است که انسان را بواسطه آن بیچاره کرده به شقاوت دعوت مى کند.
انـسـان مـجـاهـد کـه در صـدد اصلاح خود برآمده و مى خواهد باطن را صفایى دهد و از جنود ابـلیـس آن را خـالى کند، باید زمام خیال را در دست گیرد و نگذارد هر جا مى خواهد پرواز کـنـد، و مـانـع شـود از ایـنـکـه خـیـالهـاى فـاسـد بـاطـل بـراى او پـیـش آیـد، از قـبـیل خیال معاصى و شیطنت ، همیشه خیال خود را متوجه امور شریفه کند. و این اگر چه در اول امـر قـدرى مـشـکـل به نظر مى رسد و شیطان و جنودش آن را به نظر بزرگ جلوه مى دهـنـد، ولى بـا قدرى مراقبت و مواظبت امر سهل مى شود. ممکن است ، براى تجربه تو نیز چندى در صدد جمع خیال باشى و مواظبت کامل از آن کنى : هر وقت مى خواهد متوجه امر پستى و خـسـیـسـى شـود، آن را مـنـصـرف کـنـى و مـتـوجـه کـنـى بـه امـور دیـگـر، از قـبـیـل مـبـاحات یا امور راجحه شریفه . اگر دیدى نتیجه گرفتى ، شکر خداى تعالى کن بـر ایـن تـوفـیـق ، و ایـن مطلب را تعقیب کن شاید خداى تو به رحمت خود راهى براى تو باز کند از ملکوت که هدایت شوى به صراط مستقیم انسانیت و کار سلوک الى الله تعالى براى تو آسان شود.
و مـلتـفت باش که خیالات فاسده قبیحه و تصورات باطله از القائات شیطان است که مى خواهد جنود خود را در ممکلت باطن تو برقرار کند، و تو که مجاهدى با شیطان و جنودش و مى خواهى صفحه نفس را مملکت الهى و رحمانى کنى ، باید مواظب کید آن لعین باشى و این اوهام برخلاف رضاى حق تعالى را از خود دور نمایى تا ان شاءالله در این جنگ داخلى این سنگر را که خیلى مهم است از دست شیطان و جنودش بگیرى ، که این سنگر به منزله سر حد است ، اگر اینجا غالب شدى امیدوار باش .
و اى عـزیـز، از خـداى تـبـارک و تـعـالى در هر آن استعانت بجوى و استعانه کن در درگاه معبود خود، و با عجز و الحاح عرض کن : بارالها، شیطان دشمن بزرگى است که طمع بر انـبـیـا و اولیـاء بـزرگ تو داشته و دارد، تو خودت با این بنده ضعیف گرفتار امانى و اوهـام باطله و خیالات و خرافات عاطله همراهى کن که بتواند از عهده این دشمن قوى برآید و در این میدان جنگ با این دشمن قوى که سعادت و انسانیت مرا تهدید مى کند تو خودت با مـن هـمـراهى فرما که بتوانم جنود او را از مملکت خاص تو خارج کنم و دست این غاصب را از خانه مختص به تو کوتاه نمایم .

۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ مهر ۹۲ ، ۰۹:۱۰
علی اصغر جاویدپرور