.

.

نون و قلم نبی است و مایسطرون حسین
طاق فلک علی است به عالم ستون حسین
خلقت تمام حضرت زهراست خون حسین
هستی تمام ظاهر و مافی البطون حسین
با یک قیامت است هم الغالبون حسین
در این قیام نقطه پرگار زینب است

قــلـــمـــکـــده

وبلاگ-کد لوگو و بنر

فروش عزت به بهای تحقیر

يكشنبه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۲، ۱۰:۲۵ ق.ظ

یکی از اصلی ترین شعار های انقلاب اسلامی که از بدو شکل گیری نهضت همواره در کنار شعار آزادی و جمهوری اسلامی ذکر می شد، شعار استقلال بود. استقلال فقط به معنی عدم وابستگی اقتصادی و سیاسی نیست مهمتر از این دو مورد باید از استقلال فکری فرهنگی یک کشور در برابر ابر قدرت ها نام برد. بسیاری از اندیشمندان معاصر بر این نکته اذعان دارند که وابستگی فکری به غرب که متاسفانه همواره از طرف عده ای روشنفکر نمای غربزده دنبال می شود، از استعمار اقتصادی کشورهای جهان سوم خطرناک تر است.

بعد دیگری از استقلال که باید همواره مورد توجه قرار گیرد، جلوگیری از دخالت بیگانگان در مسائل خصوصی کشور است، چیزی که متاسفانه هر از گاهی بدلیل کم توجهی مسئولین مورد خدشه قرار می گیرد. ایجاد کمیته ی صیانت از آرا توسط سازمان های بین المللی یکی از این موارد خدشه آفرین است که معمولا قبل از هر انتخاباتی در جمهوری اسلامی توسط جریانات غربگرا مطرح می شود.

 مورد دیگر نظارت کشور های ابرقدرت بر تسلیحات نظامی و پیشرفت تکنولوژیکی کشور است که این مورد نیز در دوره های مختلف با فراز و فرودهایی همراه بوده است.

 یکی از این پیشرفت های تکنولوژیک، صنایع اتمی است که با توجه به اینکه مهمترین رقابت کشورهای قدرتمند جهان در دهه ی آینده بر سر انرژی خواهد بود، از اهمیت روز افزونی برخوردار است. این صنایع در ایران با توجه به شرایط تحریم علمی، به صورت کاملا بومی و وطنی پیشرفت نموده است و به همین دلیل، اطلاعات و جزییات علمی-تکنیکی آن طبقه بندی شده و حیاتی است به طوری که اولین سنگر استقلال علمی کشور وابسته به حفظ و نگهداری این اطلاعات است.

به نظر مهمترین موردی که در کنار ده ها مورد دیگر متاسفانه طی توافقنامه ی ژنو از کف رفت همین استقلال علمی تکنولوژیکی بود، چیزی که همواره برای طرف غربی علامت سوال بود و هر دستاویزی را برای رسیدن به این اطلاعات بهانه قرار می داد و البته همواره ناموفق و شکست خورده باز می گشت. این اطلاعات آنقدر برای طرف غربی اهمیت داشت که گاه به گزافه گویی و رویا پردازی می پرداخت و شایعه ی مضحک بدست آوردن این اطلاعات توسط به سرقت بردن یک لپ تاپ حاوی آن را مطرح می نمود.

سوگمندانه باید گفت که تمام این اطلاعات و بیش از آن امروز به برکت این توافقنامه در اختیار بازرسان غربی قرار داده شده است.

دکتر روحانی چند روز قبل در جمع روسای دانشگاه های سراسر کشور، منتقدین توافقنامه ژنو را عده ی معدودی کم سواد نامید و از دانشگاهیان درخواست نمود که پیرامون این توافق نامه موضع گیری کنند. در این زمینه چند سوال اساسی از رییس جمهور محترم مطرح است که قبل از هرچیز باید پاسخ داده شود.

اولا اینکه وقتی از انتشار جزییات توافقنامه خودداری می شود، دانشگاهیان می بایست درباره ی چه چیزی موضع گیری کنند؟ شاید اگر رییس جمهور از طرف صهیونیست درخواست می نمود که پیرامون جزییات مسائل هسته ای ایران موضع گیری کند عقلانی تر از آن بود که ایرانیان درباره ی توافق ژنو اظهار نظر نمایند چرا که امروز جزیی ترین اطلاعات طبقه بندی شده ی تاسیسات اتمی ایران به لطف توافقنامه در اختیار غرب و اسراییل است اما مردم ایران نسبت به اطلاع از جزییات توافق نامه نامحرمند!

دومین سوال اینکه چه طور می توان از دانشگاهیان انتظار موضع گیری داشت و در مقابل همین منتقدان دانشگاهی را کم سواد نامید؟ بهتر بود رییس جمهورمحترم به جای این جمله اطلاعیه ای در نیازمندی ها منتشر و در آن تصریح می نمود که دولت به تعدادی چاپلوس بادمجان دور قاب چین نیازمند است!

سوال سوم آنکه پس از اجرای توافقنامه ژنو و پلمب شدن تاسیسات اتمی و اخراج بسیاری از دانشمندان هسته ای از این صنایع حیاتی، چه چیز قابل دفاعی بدست آوردیم؟ آنچه بدست آمد آیا چیزی جز تحقیر ایرانیان در صف دریافت سبد کالا و پایمال شدن عزت ملی با این سخن خانم وندی شرمن بود که گفت با پولی که به ایران دادیم، دولت ایران غذا بین فقرا تقسیم کرد؟

اگر رییس جمهور محترم موضع دانشگاهیان درباره ی توافق ژنو را خواستارند ما ایشان را به این گفته ی رییس جمهور به قول ایشان مودب و منطقی آمریکا رهنمون می شویم که گفت "دیگر اعمال تحریم های بیشتر بر ضد ایران در توان آمریکا نبود و اگر توافقنامه اجرا نمی شد ما امکان متوقف کردن غنی سازی در ایران را نداشتیم"، بنابراین اینکه گفته می شود توافق ژنو از اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران جلوگیری نمود گزافه ای بیش نیست.

این توافقنامه در واقع هدفی جز زدن مهر پایان بر برند "ایران انقلابی" برای جلوگیری از الگو سازی از آن در منطقه نداشت که البته با دیده بانی و سکان داری مقام معظم رهبری ره به جایی نخواهد برد.

کلام آخر اینکه، تاریخ دوباره خواهد نوشت که امضای امان نامه ی یزید فخر نیست، فروش عزت است به بهای تحقیر.

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۲/۱۱/۲۰
علی اصغر جاویدپرور

نظرات  (۶)

۲۳ بهمن ۹۲ ، ۱۰:۳۰ امیر رستمیان
سلام
به نظر شما کار درستی است چوب لای چرخ دولت گذاشتن؟ بگذارید دولت راهش را برود. به هر طرف که میرود ، به آنها ایراد می گیرید. بماند که شخصی از بزرگان جبهه پایداری رییس جمهور نسبتا محترم را دروغگو خوانده!
این کارها اعصاب خودتون رو بهم میریزه. بگذارید یه 4 سال بمونند و رخت بر بندند. به هر حال این رییس جمهور نظر مردم بوده و نمی توان به مردم گفت که شما هم ، با من هم عقیده باشید. زیرا اینرا استبداد در رای گویند. این همه حمله علیه این دولت ، توهینی است به مردم . مگر شما مردم را هالو فرض کرده این. بالای 50 درصد آرا را از مردم گرفته و این نشانه مقبولیت اوست. مقبولیت نیز لازمه مشروعیت اوست . پس شما در اصل دارید به شرع حمله می کنید.         با احترام
پاسخ:
سلام
اولا ما چوب لای چرخ دولت نذاشتیم و انتقاد کردن چوب لای چرخ گذاشتن نیست چه اینکه خود رییس جمهور می گه انتقاد کنید
دوما امر به معروف و نهی از منکر از واجبات دینیه که هر کسی باید به نوبه ی خودش انجام بده و این ربطی به اینکه اکثریت مردم نظرشون چیه نداره.
سوما مقبولیت لازمه ی مشروعیت نیست و لازمه ی تشکیل و استمرار حکومته. مشروعیت فقط از جانب خداست. ر.ک: بحث مقبولیت و مشروعیت کتاب نقد
چهارما شما انتظار دارید اگر دولت هر کار خلافی کرد ما بشینیم و نگاه کنیم به این دلیل که رای مردم رو داره؟ پس مطالبه ی رهبری مبنی بر آرمانگرایی و مطالبه گری چی می شه؟
با تشکر
اگر دولت ها با هوش باشند می توانند از مخالفین خود هم بهره ببرند
اوباما در پایان تماس تلفنی خود مخالفان خود را علم می کند و برای راضی شدن آنها به دنبال امتیازات می گردد.
در صورتی که طرف ایرانی مخالفان را چند صدایی در ایران می دانند و مخل امتیاز گیری
پاسخ:
سلام
موافقم
در 4 بند ضعیف از نظر علمی قصد اسکات و اقناع بنده را داشتید ,ولی شاید این جوابها را یک کارگر ساده نیز پذیرا نشود  .
اما اکنون به ضعف علمی 4 بند شما ادله می آورم:
1. شما اگر چنانچه به روزنامه پرتو و هرانچه که وابسته به جبهه پایداری است , سری بزنید به این چوب لای چرخ گذاشتن ها پی می برید  . از هرکه نیز می خواهید بپرسید که اسم این کارها را چه می گذارید ,جوابی چون تلقی بنده را می گیرید
2.در بند دوم خاطر نشان کردید که این کار اسمش امر به معروف است. لازم است که نکته ای ابتدایی را گویم که برحسب ظاهر شما از آن آگاهی ندارید. امربمعروف 4 شرط دارد که در اینجا هیچکدام از این 4 شرط را بنده ملاحظه نمی کنم. میدانید که معروف به واجب و منکر به حرام تلقی می شود و اگر چنانچه حرامی از این دولت سرزده باشد ,پس به راستی سکوت مقامات بالای کشوری از جمله مقام رهبری قبیح است. گرچه ما قانون عزل را نیز توسط رهبری داریم. 
3. اگر مقبولیت لازمه مشروعیت نیست پس علت کناره گیری حضرت علی از امر خلافت را چگونه توجیه می کنید؟ البته در اینجا نظرات مختلف است و با کمی تحقیق می توان فهمید که نظر خود مقام رهبری نیز استلزام مشروعیت بر مقبولیت است. پس شایسته است که جلوتر از امام خود حرکت نکنیم. فیه تامل
4. برای این بند نیز جوابهایی در بند 2 داده ام که از دولت خلافی اشکار سرنزده . علاوه بر این مقام رهبری بارها فرموده اند که ما به این دولت اطمینان داریم. اگر چنانچه از دولت خلاف آرمانها سرزده بود , هیچگاه مقام رهبری چنین نمی گفتند. اگر رای مردم محترم است و میزان رای ملت است , این یعنی هرانچه که این رییس جمهور منتخب مردمی انجام داد, نظر مردم بوده ولا غیر. بله ممکن است به مزاج شماها خوش نیاید . ولی نباید انتظا ر داشت که مردم نیز هم عقیده شما باشند . 
لکن بر خود لازم می دانم که نکته ای نیز متذکر شوم و ان این است که نقدی که مقام رهبری و رییس جمهور مادام مردم را به ان فرا می خوانند , نقد دلسوزانه است نه از روی کینه و لجاجت و چوب لای چرخ گذاشتن. هماگونه که رهبری 
ادامه مطلب: همانگونه که مقام رهبری در 2 روز مانده به روز قدس سه سال پیش فرمو که شخصی که انتقاد دلسوزانه کرد باید لبش را بوسید. 
عذر خواهی می کنم از 2 قسمتی شدن نوشتارهایم. 
البته به دنبال جواب علمی دادن نبودم بلکه فقط در مقام بیان ضعف های قال های شما بودم. 
امیدوارم که
شما را با این توضیحات, آزرده خاطر نکرده باشم , گرچه سزای قال ضعیف نیز می تواند شکنجه روحی باشد . 
شاید نیز با این کارها قصد توجیه خطاهای پرشمار رییس جمهور قبلی را داشته باشید کهالبته الله عالم. 

پاسخ:
با سلام و احترام خدمت شما برادر عزیز و ممنون از نظر خوبتون
اولا بنده سخن گوی پرتو و جبهه پایداری نیستم و به من ربطی نداره اونا چه کار می کنند. برای من عجیب بود که در جواب نقد من گفتید چون اون ها هم نقد می کنند پس شما نباید نقد کنید. 
دوم اینکه با این رویه ای که دولت در پیش گرفته و استقلال کشور رو زیر سوال برده مقام "معظم" رهبری هم مخالفه همون طور که در فرمایشات اخیرشون چند بار به همین نکته اشاره کردند و دولت را به اقتدار درون زا و حفظ استقلال و عزت کشور دعوت کردند بنابراین به سخنرانی اخیر ایشون مراجعه کنید
درباره ی بحث مشروعیت و مقبولیت هم همون طور که گفتم تشکیل و استمرار حکومت نیاز به مقبولیت داره (که در دوران امام علی حاصل نشد) ولی مقام ولایت و مسئولیت اون یعنی حکومت مستقیما از جانب خدا به ولی تفویض می شه و ربطی به انتخاب مردم نداره. کتاب هایی که در این زمینه هست رو مطالعه بفرمایید. در این زمینه نظر امام و رهبری کمی با هم تفاوت داره.
در مورد چهارم هم اولا قرار نیست هر اقدامی که دولت انجام می ده مورد قبول رای دهندگان به اون باشه چنان که مثلا بنده در دوره ی قبل به احمدی نژاد رای دادم و برخی از کارهاش مورد قبول بنده نبود و ثانیا از اکثریت هم انتظار نیست که با من هم عقیده شوند ولی من حق دارم حرفم رو بزنم انتخاب با مردمه.
 و اما توصیه برادرانه بنده به شما.
اگر می خواهید در ادله اوردن طرف مقابل رو قانع کنید و نظرش رو عوض کنید، هیچ وقت سعی نکنید طوری صحبت کنید که طرف مقابل عصبانی یا ناراحت بشه چون به جای اینکه نظر شما رو قبول کنه در عوض در مقابل اون گارد می گیره و سعی می کنه مقابله به مثل کنه. به جای اون با احترام گذاشتن به نظر و شخصیتش با نرمی جوابش رو بدید. مطمئن باشید با احترام گذاشتن به بقیه نه تنها چیزی از شخصیت و بزرگی شما کم نخواهد شد که برعکس باعث می شه همه دوستتون داشته باشند و به شما احترام بذارند. همگی باید تمرین کنیم که کظم غیظ داشته باشیم و در گفتار خودمون به کسی نیش نزنیم. یادتون بیاد که یک بار خدمتتون گفتم اگر با کاری به قول معروف دلمون خنک شد و نفس مون حال اومد احتمالا اون کار کار اشتباهیه
بد نیست کمی هم به قشر کم درامد و ناتوان جامعه نیم نگاهی کرد و بعد درباره مضرات توافقنامه ژنو نوشت. کسی را دیدم که می گفت مادری دارم که ماهی یک و نیم میلیون برایش امپول از امریکا می خرم تا او به زور امپول زنده بماند. ایا اگر شماها در این شرایطبودید  باز می گفتید مرگ بر امریکا . کافی است امریکا تحریم کند تا دیگر ان شخص مادری نداشته باشد و امپولی نتواند برای زنده بودنش بخرد. گاهی نفسمان از جای گرم بر می خیزد . سخت است گفتن مرگ بر امریکا برای ان شخص و سهل است نوشتن مضرات توافقنامه ژنو. 
در میان هفت دریا تخته بندم کرده است      باز می گوید که چابک باش و دامن تر مکن
در ضمن من همونم
پاسخ:
اتفاقا به همین خاطر می گیم مرگ بر آمریکا 
آمریکایی که این قدر بی رحم و پست فطرته که حتی به بیماران هم رحم نمی کنه و از اون طرف دم از حقوق بشر می زنه مرگ هم داره
من جای این شخصی که گفتید نیستم ولی مقتدایم کسی است که گفت مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلته
دست دوستی دادن با چنین گرگ خون آشامی جز ذلت نیست

سلام

حالا شدی بی سواد مثل بقیه ی رفقا

خوش اومدی به جمع بی سوادا!!!!

از کجا تغذیه میشی؟؟؟؟؟

یاعلی

پاسخ:
سلام
ممنون که من رو به جمع خودتون راه دادید!

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی