.

.

نون و قلم نبی است و مایسطرون حسین
طاق فلک علی است به عالم ستون حسین
خلقت تمام حضرت زهراست خون حسین
هستی تمام ظاهر و مافی البطون حسین
با یک قیامت است هم الغالبون حسین
در این قیام نقطه پرگار زینب است

قــلـــمـــکـــده

وبلاگ-کد لوگو و بنر

برنامه ریزی استراتژیک شورا

يكشنبه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۲، ۰۱:۵۶ ب.ظ

 

یکی از مهمترین مشکلاتی که همواره گریبان گیر اتحادیه و دفاتر بوده است ، عدم دارا بودن هدفی مشخص برای برنامه ها است. این مشخص نبودن اهداف باعث آشفتگی در انجام برنامه ها، دلزدگی و عدم انجام فعالیت، بی نتیجه و بی تاثیر بودن فعالیت ها و بسیاری مشکلات دیگر می شود. راه برون رفت از این معضل ، مدیریت علمی و استراتژیک شورا است. این مدیریت استراتژیک دارای بخش هایی است که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت ولی قبل از آن می بایست به این نکته تاکید نمود که هر واحد وظایف روتین و معمولی خاص خود را دارد و مسئول واحد موظف به پیگیری آنهاست و آنچه در زیر می آید صرفا نحوه برنامه ریزی جهت انجام فعالیت ها می باشد.

در این قسمت در حین بررسی مراحل از مثال جهت ملموس تر شدن نحوه برنامه ریزی استفاده شده است.

1-   آسیب شناسی، اولویت بندی

اولین قدم جهت برنامه ریزی ، آسیب شناسی و اولویت بندی آنها است. اعضای شورای مرکزی ابتدائا می بایست مهمترین چالش ها و آسیب هایی را که تشکل، دانشگاه یا کشور در حوزه مسئولیت آنان با آن مواجه است را شناسایی نمایند. برای مثال شاید فرضا واحد فرهنگی مهمترین چالش ها را طبق اولویت در ابتدا ناتوی فرهنگی غرب، سپس عدم تبیین کافی فرهنگ اسلام ناب و بعد از آن  لزوم اشاعه فرهنگ مهدویت بداند. این موارد می بایست پس از انجام مطالعات و مشورت های لازم با صاحب نظران حوزه های مربوطه استخراج گردد و شاید یک یا دو هفته کار عمیق مطالعاتی و مشورتی می طلبد و خروجی آن همانگونه که در مثال آمد مباحث کلی و فراگیر است.

  2-    هدفگذاری

در این مرحله و پس از استخراج مهمترین موضوعات سلبی و ایجابی حوزه کاری، نوبت به ریز نمودن موضوعات و ارائه اهداف جهت رفع کاستی ها و اجرای دغدغه های پیش گفته می رسد. در این مرحله می بایست مسئول واحد با توجه به ظرفیت های خود و تشکیلات، اهداف قابل اندازه گیری خود را تبیین نماید. به عنوان مثال و با توجه به مثال قبل، فرضا واحد فرهنگی تبیین نقش رسانه در ناتوی فرهنگی، آموزش مبانی فرهنگی اسلام ناب از دیدگاه امام و رهبری و بررسی ویژگی های منتظر واقعی را در دستور کار خود به عنوان اهداف استراتژیک واحد در نظر می گیرد.

3-    برنامه ریزی

در این مرحله، مسئول واحد می بایست برنامه های خود را جهت  دستیابی به اهداف تعیین شده ارائه دهد. به عنوان مثال و در ادامه مثال قبل فرضا مسئول واحد فرهنگی برگزاری یک همایش جهت بررسی نقش رسانه در ناتوی فرهنگی و انتشار چهار نشریه در این مورد، توزیع کتب مربوط به نگاه امام و رهبری به فرهنگ و مثلا برگزاری مسابقه کتاب خوانی از یکی از آنها به همراه انتشار یک جلد کتاب مجزا پیرامون فرهنگ حجاب و عفاف از دیدگاه امام و رهبری و ارسال ایمیل و پیامک به صورت منظم پیرامون ویژگی های انسان منتظر و همچنین برگزاری سه جلسه در این مورد در مجامع را برنامه ریزی می نماید.

4-    زمانبندی و تقویم کاری

مسئول واحد در این مرحله می بایست زمان برگزاری هرکدام از فعالیت ها را دقیقا مشخص نموده و جهت نظم بخشیدن به فعالیت ها به شورای مرکزی ارائه دهد. این زمانبندی پس از تجمیع برنامه ها می تواند در اختیار اعضای دفاتر قرار گیرد تا آنان ضمن اطلاع از ریز برنامه ها و زمان برگزاری آنها ، در صورت عدم انجام مورد پیگیری و مطالبه قرار گیرد.

5-    نظارت

این نحوه برنامه ریزی امکان نظارت و بررسی عملکرد هر یک از اعضای شورای مرکزی را به تمام افراد عضو می دهد بنابراین وظیفه هر یک از اعضا است که این نظارت را صورت داده و در صورت وجود نقص تذکر دهند

 

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۲/۰۶/۲۴
علی اصغر جاویدپرور

تشکیلاتی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی